default_mobilelogo

Our kennel history started from year 2006.

 


Manželovi, vášnivému turistovi, nestačil náš prvý psík plemena Lhasa apso, ktorý sa v zime strácal v hlbokom snehu. Chcel si zaobstarať niečo väčšie, napríklad nemeckého ovčiaka, ale nakoniec ho presvedčili práve vynikajúce fyzické danosti a charakterové vlastnosti krátkosrstej kólie. V našej chovateľskej stanici máme v súčasnosti šiestich psíkov, päť krátkosrstých kólií, štyri sučky, jedného psa a jednu sučku plemena schapendoes.


Všetci naši psy sú plnohodnotnými "členmi rodiny".  Zimu trávime v meste v byte, kde si bez problémov spolunažívajú psy s dvoma našimi mačkami. Zvyšok roka bývame  na chalupe, kde sa do sýtosti vyšantia na záhrade a strážia svoj revír. Ohlásia každého návštevníka štekotom, ale privítajú s vrtiacim chvostom.


V dnešnom uponáhľanom živote, plnom stresov je spolužitie človeka a psa považované za normálne a psov v našich domácnostiach pribúda. Nevedomky nám poskytujú relax a terapie o akých ani netušíme, veľa veselých chvíľ a jedinečných zážitkov o ktoré by sme boli bez našich psov ochudobnení.