default_mobilelogo

História našej chovateľskej stanice sa píše od roku 2006.Manželovi, vášnivému turistovi, nestačil náš prvý psík plemena Lhasa apso, ktorý sa v zime strácal v hlbokom snehu. Chcel si zaobstarať niečo väčšie, napríklad nemeckého ovčiaka, ale nakoniec ho presvedčili práve vynikajúce fyzické danosti a charakterové vlastnosti krátkosrstej kólie. V našej chovateľskej stanici máme v súčasnosti šiestich psíkov, päť krátkosrstých kólií (štyri sučky a jedného psa) a jednu sučku plemena schapendoes.

Všetky naše psy sú plnohodnotnými "členmi rodiny".  Zimu trávime v meste v byte, kde si bez problémov spolunažívajú psy s dvoma našimi mačkami. Zvyšok roka bývame  na chalupe, kde sa do sýtosti vyšantia na záhrade a strážia svoj revír. Ohlásia každého návštevníka štekotom, ale privítajú s vrtiacim chvostom.

V dnešnom uponáhľanom živote plnom stresov je spolužitie človeka a psa považované za normálne a psov v našich domácnostiach pribúda. Nevedomky nám poskytujú relax a terapie o akých ani netušíme, veľa veselých chvíľ a jedinečných zážitkov, o ktoré by sme boli bez našich psov ochudobnení.